شمسان سامانه آریا

شرکت شمسان سامانه آریا (سهامی خاص) با هدف فعالیت در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در سال 1383 تاسیس گردیده است. این شرکت از زمان تاسیس به عنوان تامین‌کننده تجهیزات مخابراتی، شبکه‌های ارتباطی، سیستم‌های امنیتی و نظارت تصویری و همچنین پیمان کاری در زمینه‌های ذکر شده، در صنعت IT کشور فعال بوده است.
شمسان از ابتدای سال 1399 با تعریف چشم انداز و ماموریتی جدید و رویکردی تولید محور در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر و فناوری اطلاعات و ارتباطات پا به عرصه فعالیت در فضای تجاری، بازرگانی و فنی و مهندسی کشور نهاده است.

شفافیت: احترام به قوانین و قواعد؛ شفافیت نسبت به رقبا، مشتریان و پایبندی به اصول اخلاق حرفه‌ای.

تعهد: مسئولیت پذیری در قبال ذی نفعان از جمله کارکنان، مشتریان، جامعه و محیط زیست با ارائه محصولات سازگار با محیط زیست.

کیفیت: التزام به کیفیت در ارائه محصولات و خدمات همراه با به کارگیری افراد متخصص به منظور ماندگاری سرمایه‌های فردی و ملی.

نوآوری: ارتقاء سطح دانش کارکنان، ایجاد تنوع در محصولات، و استقبال از ایده‌های نوآورانه.

چابکی: تطبیق پذیری سریع با شرایط روز با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و حرفه‌ای.

همیاری ملی: التزام به اصل همکاری رقابتی.

حامی زمین سبز: تلاش در جهت فراگیری استفاده از انرژي‌های پاک و تجدیدپذیر.

آموزش: التزام به گسترش و نهادینه کردن ارزش آموزش در داخل شرکت و در سطح جامعه با ارائه محتوای ارزشی و فناوری‌های مدرن آموزش مجازی و آنلاین.

سخن مدیرعامل

جناب آقای مهندس حسین علامی

طلوع زمینی سبز با آسمان آبی و پاک از آرزوها و رویاهای امروزه ساکنین این کره خاکی است. این در حالی است که نتیجه توسعه لجام گسیخته در کشورهای صنعتی و پیشرفته، حال این سیاره و ساکنانش را به وخامت کشانده است. از این رو نقش دولت‌ها در تغییر سیاست‌ها و استراتژی‌های توسعه به خصوص در حوزه فناوری و انرژی که در فرایند تولید، عرضه و مصرف بیشترین آلودگی را برای محیط زیستمان ایجاده نموده‌اند، بسیار مهم‌تر از گذشته بوده و بخش خصوصی نیز می‌بایست آماده اجرای این سیاست‌ها به عنوان بازویی توانمند و موثر باشد.

ما در شمسان به دنبال حرکت در مسیر تولید و ارائه محصولات و خدمات در حوزه فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطاتی و همچنین انرژي پاک، سبز و تجدید پذیر خورشیدی هستیم تا بتوانیم نقشی بسزا در جهت نیل به آینده‌ای سبز و پاک در این سیاره خاکی داشته باشیم. بدیهی است بعد اقتصادی این رویکرد نیز می‌تواند در کشورمان به رشد پایدار در حوزه اقتصاد و دانش بیانجامد. رشدی که با موفقیت شرکت‌های فعال در این حوزه و توانمند شدنشان در راستای صادرات تکنولوژی سبز، می‌تواند برای کشور ارزآوری داشته و اعتباری بین‌المللی ایجاد نماید.

شمسان سولار؛ واحد انرژي خورشیدی (solar)

انرژی خورشیدی از منابع انرژی تجدیدپذیر در جهان است که منبع اصلی تمامی انرژی‌های موجود در زمین می‌باشد. انرژی خورشیدی برای تولید انرژی الکتریسیته، استفاده دینامیکی، ایجاد گرمایش محوطه‌ها و ساختمان‌ها، خشک کردن تولیدات کشاورزی و تغییرات شیمیایی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

واحد انرژی‌های تجدید پذیر شرکت شمسان با کادری از کارشناسان و متخصصین کارآزموده، با دانش به روز و با تیم اجرای قوی و با ۱۰ سال سابقه در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر و خصوصا انرژی خورشید در مبحث نیروگاه‌هیا خورشیدی خدمات مشاوره، طراحی، امکان سنجی، ارائه طرح توجیهی، اجرا و پشتیبانی ار به مالکان و سرمایه گذاران این نیروگاه‌های ارائه می‌دهند.

نیروگاه خورشیدی

نیروگاه پرتابل خورشیدی

پمپ آب خورشیدی

روشنایی خورشیدی

نظارت تصویری خورشیدی

معدن خورشیدی

آبگرمکن خورشیدی

واحد تجهیزات شبکه رامون

تجهیزات پسیو شبکه رامون یکی از محصولات تولید شده مجموعه شمسان سامانه آریا می‌باشد.

شرکت شمسان در راستای ارزش‌های بنیادین خود، تولیدات باکیفیت را در برنامه دارد. از این رو کابل‌های شبکه رامون به صورت تمام مس (ccc) با خلوص بالا تولید شده است.

قابل ذکر است که کابل‌های تولید شده، تست‌های لازم مرتبط با آزمایش کیفیت و مرغوبیت نظیر تست فلوک با هدروم بالا را با موفقیت پشت سر گذاشته و دارای تاییدیه‌های مربوط می‌باشد.

کابل‌های شبکه

 • CAT6 UTP Cable
 • CAT6 SFTP Cable

زیرساخت شبکه

 • رک شبکه
 • لوله گالوانیزه

متعلقات پسیو شبکه نظیر

 • Keys tone
 • Patch Cord
 • Patch Panel

مجموعه دوربین رامون

شرکت شمسان سامانه آریا با توجه به رزومه پربار در زمینه تامین تجهیزات و اجرای پروژه های نظارت تصویری در سطح کشور و با تکیه بر دانش فنی کارشناسان خود، در حوزه تامین دوربین های مدار بسته و کلیه متعلقات با تکنولوژی روز از برندهای داخلی و خارجی فعالیت دارد. همچنین کلیه خدمات طراحی، نصب و راه اندازی پروژه های نظارت تصویری در مقیاس بزرگ از جمله خدمات واحد دوربین های مداربسته این شرکت می باشد و این شرکت در رزومه خود سابقه همکاری در قالب تامین کننده، مشاور و مجری با سازمان های بزرگ دولتی و غیردولتی نظیر بانک سپه، بانک ملی، شرکت ارتباطات زیرساخت، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و بسیاری از ارگان های دیگر در سطح کشور را داشته و دارد.

سبد محصولات دوربین رامون:

 • انواع دوربین های مدار بسته تحت شبکه
 • نرم افزار مدیریت تصاویر VMS
 • تجهیزات جانبی سامانه های نظارت تصویری نظیر NVR، سوئیچ و ….
 • خدمات مشاوره، طراحی، نصب و راه اندازی پشتیبانی در حوزه سیستم های نظارت تصویری

مجموعه نرم افزاری فراز

واحد نرم افزار:

واحد نرم افزار یکی دیگر از واحدهای شمسان سامانه آریا می‌باشد که در زمینه طراحی، تولید، پیاده سازی و استقرار نرم افزار به ویژه LMS (سیستم مدیریت آموزش) فعالیت دارد.

مدرسه مجازی فراز:

یکی سامانه یکپارچه مدیریت آموزش برای مدارس، آموزشگاه‌ها، موسسات زبان و دانشگاه‌‌ها و … می‌باشد و در آن سعی شده تمامی جنبه‌های مربوط به فرایندهای ثبت نام، پرداخت شهریه، حضور و غیاب، برگزاری کلاس، امور مالی و … را به صورت یکجا گرد آورده و به بهترین و ساده‌ترین شکل ممکن در اختیار کاربران خود قرار دهد.

فراز امکانات متعدد و متنوعی را برای دانشجویان، دانش‌آموزان، مدیران،‌معلمین و سایر کادر آموزشی و اداری مدرسه، موسسات و دانشگاه‌ها فراهم نموده است. از ساده‌ترین سطح تا ارزشیابی اساتید و سطوح پیشرفته‌تر در مجموعه مدرسه مجازی فراز در نظر گرفته شده است.

سبد محصولات واحد نرم افزار:

 • LMS
 • CRM
 • BMS
 • WEBINAR

مجوزها و گواهینامه‌ها

TQS quality certificate ramon

tuv goupe certificate ramon

مجوز فعالیت سازمان نظام صنفی رایانه ای شرکت شمسان سامانه اریا

گواهی عضویت اتاق بازرگانی شرکت شمسان سامانه اریا

فهرست